:
:
:
:
...Loading...

איך להיות DJ?


כמה פעמים יצא לך להיות במסיבה כשעל הבמה DJ איכותי הפליא בכוחו על רחבת הריקודים? כמה פעמים התקרבת, הצצת אל מאחורי הדלפק בקנאה מסויימת תוך הרגשה שאת/ה תוכל/י לעשות את זה לא פחות טוב?

DJ (Disc Jockey), תקליטן בעיברית צחה, נותן הקצב, המחזיק את אצבעו על דופק המסיבה ושולט בדינמיקה. כאשר הוא עושה עבודה טובה, הקהל פרוש לרגליו ונתון לגחמותיו המוסיקליות תוך משחקי אנרגיה שנבנית ומשתחררת בהיכל כולו כמו גם בליבו של כל אחד מהנוכחים.

אז החלטתם להיות DJ, ייתכן ואפילו רכשתם ציוד בסיסי, ארגנתם ספריות שירים אינסופיות ממויינות כהלכה, למדתם לשחק עם תוכנות עריכת מוסיקה וליצור לופים (לולאות), להתאים מקצבים ולשלוט על מיקסר בסיסי, כבר ביססתם מעמד מוצק של זה שאחראי על המוסיקה במסיבות של החבר'ה, אולי אתם אפילו מורגלים בלהאזין רק לצד אחד של האזניות תוך הטיית הראש ימינה ובו זמנית לחפש את הטרק הבא יחד עם כתיבת סמס, ניהול שיחה עם חבר ושליחת קריצה שמאלה...מרגישים שהגיע הזמן להפוך את הכשרון למקצוע?

להיות DJ מקצועי כיום פירושו הרבה יותר מאשר לדעת לבחור את השיר הנכון בזמן הנכון. ישנם היבטים נוספים ורבים למקצוע והשילוב ביניהם מהווה את המפתח להצלחה, נמנה כמה מהם:

ציוד מקצועי: מערך בסיסי כולל: שני נגני CD/turntables, מיקסר DJ, אזניות מקצועיות ומחשב נייד. מערכת הגברה ומוניטורים יהוו תוספת מבורכת אך בדרך כלל יסופקו כבר ע"י המקום. עלות הציוד ואיכותו לא תמיד יהיו ביחס ישר. בחרו במערך המתאים עפ"י אילוצי התקציב שברשותכם, קראו ביקורות והכנסו לפורומים בנושא לפני שאתם מחליטים לרכוש וקחו בחשבון ציוד משומש כאופציה ראשונית עדיפה. ישנם גם תכנות חינמיות ברשת שיעזרו להתחיל במלאכה.

כשרון, תשוקה ואהבה תמידית למוסיקה: גישה חיובית ורצון ללמוד מכל חוויה הם הכרחיים! קחו את הזמן ללמוד היטב את הציוד שברשותכם ולדעת למצות ממנו את המירב, שוחחו עם DJ’s מקצועיים וספגו כמה שיותר מידע ושיטות עבודה, שימרו עצמכם מעודכנים במוסיקה עכשווית לזרמיה השונים, ייתכן ותחליטו להתמקצע רק בג'אנר מסויים מה שיהפוך אתכם לבחירה הטבעית במסיבות מסויימות ובחירה מוזרה במסיבות אחרות.


אימון, אימונים, אמנות: עליכם לאמן את המוח לשמוע מוסיקה בצורה מעט שונה מהרגיל, לזהות התאמות, מעברים ומקצבים, שינויי אנרגיה תוך שמירה על הדינמיקה הכללית של האירוע וכל זאת תוך כישורים טכניים בהפעלת הציוד ללא מחשבה רבה. שליטה בציוד, ידע כמו גם יכולת פתרון תקלות הם הכרחיים ויגיעו אך ורק תוך אימונים שיאפשרו לכם להתרכז באמנות.

גישה מקצועית וכישורים חברתיים: שמרו על הרגלי עבודה מקצועיים, כבדו את המקום ואת בעל הארוע (הלקוח), הגיעו בזמן, מתגו את עצמכם (כרטיסי ביקור,אתר אינטרנט,מיקס CD לדוגמה), שווקו את עצמכם בשיחות עם אנשים וברשת. האינטרנט בכלל ורשתות חברתיות בפרט מהווים סביבה מעולה לקידום עצמי! צאו להשיג את הגיג הבא!

לסיכום,  אם קיימת אצלכם התשוקה למוסיקה וה"דלק" שישמור אתכם בתנועה, יחד עם התמדה בלתי נלאית, רצון עז ללמוד, אופטימיות טבעית וכישרון למוסיקה אתם בכיוון הנכון להפוך עצמכם ל-DJ שתמיד חלמתם להיות. אנו ממליצים לשלב קורס Scratching להשלמת סטים של מוסיקה מנצחת.

הגדירו את המטרה אליה אתם שואפים והשארו מרוכזים בהשגתה, בתי ספר וקורסים ל-DJ יהוו התחלה מצויינת בלימוד מקיף של כל רזי המקצוע ואף יותר, כמו גם סביבת היכרות נהדרת עם אנשים רבים מהתחום ולימוד מניסיונם.

בהצלחה :)

רוצים לדעת עוד על שיווק וקידום אומנים? צרו קשר באמצעות האתר או בטלפון : 1-700-500-881 וצוות יועצי הלימודים של מכללת BPM ישמח לענות לכם על כל שאלה ולתת לך את המידע הדרוש

:
:
:
:
...Loading...


בחר סוג חיפושselect
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect